Výběrové řízení-poptávka

V současné době nepoptáváme služby


Vážení podnikatelé, dodavatelé a statutární zástupci,

v rámci našich poskytovaných služeb vyhlašujeme různé poptávky, kde co nejpřesněji specifikujeme, na co je poptávka požadována, co je požadováno od dodavatele a další podmínky. To,co hodně z dodavatelů podceňuje, je nesplnění obsahu zadání v nabídce. Bohužel nám nestačí pouze zaslaný odkaz na webové stránky, odkaz na reference a jiný podobný exces. Tím se automaticky vyřazujete z výběrového řízení pro nesplnění podmínek zadávacího řízení. Víme, že je mnohdy náročné splnění podmínek pro získání zakázky, a mnoho v vás si řekne, že to nemá cenu, protože bude vybrán někdo jiný, je časově náročné. Věřte nám, že to cenu má i když ne všichni mají šanci na výběr. Když jsme kdysi probírali se synem jiné věci v jiné oblasti byl jsem stejný - to stejně nedostanu, to nepůjde a pod. Ale syn mi položil otázku - "Tati zkusil jsi to?", při odpovědi "Ne" mi odpověděl -"Když to nezkusíš nemůžeš říci, že to nejde". A měl strašnou pravdu (pro mne). Uvědomil jsem si ve svých 55 letech, že ten kluk je chytřejší než já. A tak jdeme do všeho, co je vyhlášeno a víme o tom. Už se nám to vyplatilo. Kdybyste záskali zakázky byť za 30 000 nebo více i méně, stále se to vyplatí, než nezískat vůbec nic! A to vše je podstatou. Mnoho podnikatelů a živnostníků podceňuje sílu společenství vlastníků v republice. Pokud jsem dobře četl statistiku, je registovaných SVJ okolo 55 000. Myslíte si stále, že neuspějete? No dobrá, tak půjdeme dál. Samozřejmě že někde mohou být (a jsou) výběrová řízení (pokud se provádí) "šitá na míru" určitým lidem. To se ale časem vymstí. Znáte pořekadlo - "Co je v domě není pro mě?" My ano. A neplatí to jen o nevěrách, případně flirtech a podobně. Pokud je to takto vzato a dělá zakázku kamarád, ne-li někdo z rodiny je to veliký problém. U takovýchto lidí a dodavatelů je těžká vymahatelnost záručních oprav, kvalita zakázky, kde se dá říci že "provedené práce budou převzaté a reklamace si budeme účtovat, protože se vždy dokáže, že nesouvisí s provedenou prací". Dovedete si představit, že některá SVJ mohou vybírat dodavatele mnohdy několikrát ročně, případně za nějaké období? Mohou, a je vaší chybou, že se jej nezúčastníte.  Víme, ne každý má chuť absolvovat výběrové řízení a neuspět. Ale to je život, je to boj o práci a živobytí. Ale tak, jak to říkal syn "když to nezkusíte, nemůžete říci, že to nejde, že jste nebyli vybráni". Bojujte, ukažte, že umíte, ukažte svou kvalitu a um. Nevzdávejte to, protože ruka trhu je otevřená a je potřeba najít místo, kde bude i něco pro mne, kde bude možnost se uplatnit. A věřte nám, pokud budete pracovat dobře a kvalitně, vše půjde za Vaším jménem nebo za jménem firmy. A jít se jménem na trh? No, to si mohou dovolit jen ti lidé kteří ví, co je to vlastní jméno nebo jméno firmy. Ostatní co to neví, mají smůlu.

U našich klientů, u kterých spravujeme domy jsme se setkali s mnoha názory statutárních orgánů. Přesto stále zdůrazňujeme, že sice bychom provedli požadovanou práci či výběrové řízení. Mohli bychom provést i věci, které nejsou "košer", ale nejsou ani proti zákoným normám a předpisům. Ale neuděláme to!! Vážíme si svého jména na trhu a naše jméno je víc, než cokoliv jiného včetně nabídky určité sumy, když provedeme co je požadováno. Tat to určitě NE!!

Při uzavírání jisté smlouvy a po jejím podpisu padla otázka "a co vaše provize?" Jsem zvyklý na lecos, ale tato otázka mi doslova vyrazila dech. Jaká provize? To jako peníze navíc, které dají vlastníci ze svých kapes? Bylo mi řečeno, že provize je již součástí ceny a je normální, že se vyplácí za zprostředkování zakázky. A tady musím osobně říci - Tak to tedy v žádné případě NE!! Jak si někdo dovolí "oškubat" vlastníky, lidi, kteří věří statutárním orgánům? Lidi, kteří jsou poctiví?

No, dostal jsem vztek a zástupce firmy jsem téměř vyhodil s tím, že nastouí další v pořadí. Pak ale zvítězil rozum.Co kdyby další firma byla stejná? Dalo by se psát dlouho. Nakonec to dopadlo tak, že firma po ukončeníí prací nabídla ještě dodělání nějakých věcí "zdarma" v ceně dodávky. A tam jsem teprve zjistil, jaká je provize.

Vážení podnikatelé, vlastníci a zástupci společenství vlastníků, my nikdy nejednáme proti vlastníkům, nikdy nejdeme proti statutárním orgánům ale naopak, chráníme jejich zájmy, Chráníme i zájmy dodavatelů, pokud se vyskytnou zástupci společenství, kteří požadují nemožné a snaží se "vytřískat" z dané věci co nejvíce.

Takový je prostě život. Závěr? Jděte do všeho, co se nabízí. Společenství vlastníků - poptávejte, poctivě vyhodnocujte a vybírejta dodavatele. Navíc ne vždy je výhodná firma z místa. Mnohdy firma z jiného místa je poctivější a levnější.

Poslední věc je, že nelze vybírat jen nejlevnějšího dodavatele. To se zas negativně vrátí ve kvalitě provedené práce.

Chcete - li pomoci s vyhlášením a vyhodnocením výberového řízení, rádi vám pomůžeme, Nepočítejte ale s tím, že to bude zdarma. To určitě nebude ale ceny jsou symbolické, není to drahé když vezmete množství stráveného času nad poptávkou.

Jsme tu pro vás.

Nabízíme vám i naše služby správy domu. Známe činnost společenství vlastníků, jejich potřebu a chod. Děláme u statutární orgán u několika SVJ. Nový občanský zákoník umožňuje, aby statutární orgán vykonávaly i firmy. Dávejte pozor, komu se svěřujete aby vám nevytunelovali účet a nezmizely někde v dáli. I taková SVJ jsou a jsou i další, která skončila nebo skončí v exekuci a vlastníci přijdou o byty.

 

 


© 2013 Všechna práva vyhrazena / All rights reserved Správa domů Lukáš Kupec, Cheb